VANILA Natural Blends to profesjonalna pielęgnacja, na którą zasługuje Twoja skóra.

Nasza historia jest prosta. Od wielu lat fascynujemy się bogatym światem ziół, olejków eterycznych, organicznych olejów roślinnych i minerałów. Urzeka nas ich unikalne, potwierdzone badaniami klinicznymi działanie oraz efekty, które można osiągnąć w wyniku ich umiejętnego łączenia.

dobry skład

DOBRE SKŁADY

To jest to, na czym zależy nam najbardziej! Powrót do natury nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z substancji pozyskanych w laboratorium, lecz świadome korzystanie z dobrodziejstw współczesnej chemii i biotechnologii. To postęp ku lepszemu zdrowiu skóry, eliminacji zbędnych środków spieniających, drażniących dodatków i agresywnych konserwantów na rzecz ich łagodnych, ekologicznych odpowiedników.

zdrowie

ZDROWE ŻYCIE

Wierzymy, że skóra jest lustrzanym odbiciem kondycji całego organizmu. Podopowiadamy, jak dobrze traktować swoje ciało, by podejście do zdrowia skóry było jak najbardziej holistyczne. Podajemy gotową receptę na utrzymanie idealnej harmonii duszy i umysłu.

ekologia

EKOLOGIA

Surowce wchodzące w skład kosmetyków pochodzą ze sprawdzonych, zrównoważonych źródeł. Minimalizujemy zużycie plastiku, korzystamy z materiałów odnawialnych. Nasze kosmetyki konfekcjonowane są do słoików i butelek z ciemnego szkła, które można poddać recyklingowi. Składniki receptur nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego i nie zawierają oleju palmowego.

pasja

PASJA

Tworzymy kosmetyki, których same chciałybyśmy używać. W rozwój naszej marki wkładamy 100% serca i 100% zaangażowania! Mamy nadzieję, że spełniając nasze marzenia, spełnimy również Wasze. Od nas, dla Was. Wszystko co najlepsze z natury.

blog

ŚWIADOMOŚĆ

Budujemy rzetelną bazę wiedzy, VANILA BLOG, która ułatwia dokonywanie wyborów zdrowotnych, zakupowych i pielęgnacyjnych. Dział powstaje pod czujnym okiem farmaceutki, specjalistki w dziedzinie ziołolecznictwa, suplementacji, receptury i dermatologii. Wszystkie artykuły tworzymy na podstawie literatury fachowej oraz możliwie jak najbardziej wiarygodnych, dostępnych źródeł naukowych.

kosmetyczne DIY

EDUKACJA

Organizujemy spotkania kosmetyczne i warsztaty kreatywne, podczas których tłumaczymy działanie składników, obalamy kosmetyczne mity i uczymy tworzenia własnych, niepowtarzanych kosmetyków. Pomagamy w wyborze odpowiedniej pielęgnacji.

O mnie

Poznaj historię marki VANILA Natural Blends.

Pomysł na stworzenie kosmetyków VANILA Natural Blends to historia sięgająca wielu lat wstecz. Zaczęło się od dramatu, który przeżywają nastolatki na całym świecie – problemów ze skórą. Na przestrzeni lat musiałam zwracać szczególną uwagę na to, czego używam i jaki ma to wpływ na kondycję mojej cery, bo momentami bywało bardzo ciężko. Wtedy dużo czytałam o leczniczej sile ziół i naturalnej pielęgnacji. Nauczyłam się też analizować składy kosmetyków. Choć wówczas produkty naturalne nie były jeszcze tak powszechnie dostępne, postanowiłam diametralnie zmienić skład swojej kosmetyczki. I bingo! Moja skóra tak pokochała naturalną pielęgnację, że do dziś pozostałam jej wierną fanką.

mgr farm. Joanna Kłak

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od 2019 r. farmaceutka z aktywnym prawem wykonywania zawodu (PWZF).

Od 2019 r. związana z Pharmaceutical Publishing & Promotion Group (3PG) – Wydawnictwo Farmaceutyczne.

Ziołolecznictwo i kosmetyki tak bardzo mnie zainspirowały, że postanowiłam podjąć studia, które pozwolą mi zrozumieć działanie natury na człowieka od naukowej strony. I tak w 2019 roku uzyskałam tytuł magistra farmacji, a pod koniec 2020 roku, wraz ze wspólniczką, moją mentorką i kreatywną głową, założyłam markę VANILA Natural Blends.

Dużym źródłem inspiracji stali się dla mnie również moi pacjenci. Praca w aptece pozwoliła mi poznać ich potrzeby oraz oczekiwania z pierwszej ręki, również w kontekście chorób skóry. Tworząc kosmetyki VANILA Natural Blends chcę dzielić się z ludźmi tym, co potrafię i co kocham – oraz tym, co wiem, że naprawdę działa!